ALL-LEAGUE HONORS

MCAL ALL-LEAGUE 2019-2020

WINTER 2019-2020

SPRING 2019

Will Holden-Wingate, Fields Events Athlete of the Year
Bennett Flynn, Baseball, Pitcher of the Year
Andrew Frame, Baseball: First Team
Tucker Bougie, Baseball: Second Team
Jake Ferguson, Baseball: Honorable Mention
Tyler Reed, Baseball: Honorable Mention
Nick Friedman, Golf: First Team
Duncan Labeeuw-Anderson, Golf: Second Team
Zach Bransgrove, Golf: Honorable Mention
Sam Smith, Lacrosse: First Team
Fiona Peterson, Lacrosse: First Team
Kylie Frame, Lacrosse: Second Team
Maggie Griffis, Lacrosse, Honorable Mention
Sofia King, Lacrosse: Honorable Mention
Stella Watters, Lacrosse: Honorable Mention
Lily Bowman, Lacrosse: Honorable Mention
Sara Goldman, Lacrosse: Honorable Mention
Aiden Toole, Lacrosse: Second Team
Blair Weiss, Lacrosse: Second Team
Owen Constant, Lacrosse: Honorable Mention
Sofia Piombo, Softball: Second Team
Jordan Lebstock, Softball: Honorable Mention
Ryan Ali, Tennis: First Team Singles
Finn Taylor, Tennis: First Team Singles
Collin Prell, Tennis: First Team Doubles
Sam Settleman, Tennis: First Team Doubles
Mason Marks, Tennis: Second Team Singles
Matt Rodriguez, Tennis, Second Team Singles
Gabe Peacock, Tennis: Honorable Mention Doubles
George Settleman, Tennis: Honorable Mention Doubles
Christian Goetz, Volleyball: Honorable Mention
Luke Klopfer, Volleyball: Honorable Mention
Holden Waltz, Volleyball: Honorable Mention

FALL 2019

Jamilah Karah, Tennis: Player of the Year
Sam Sternfels, Water Polo: Player of the Year
Paul Law, Cross Country: First Team
Tomoki Scharber, Cross Country: First Team
Yuna McCormack, Cross Country: First Team
Caden Carney, Cross Country: Second Team
Taiki Scharber, Cross Country: Second Team
Yasha Zink, Cross Country: Second Team
Alana Concannon, Cross Country: Second Team
Summer Solomon, Cross Country: Second Team
Lili Smith, Field Hockey: First Team
Lily Travers, Field Hockey: Second Team
Sofia King, Field Hockey: Second Team
Quinn Rothwell, Field Hockey: Honorable Mention
Aiden Newell, Football: First Team Offense
Ben Reade, Football: First Team Offense
Ben Ehrlichman, Football: First Team Defense
Crewe Hutson, Football: Second Team Offense
Stefan Lemme, Football: Second Team Offense
Keenan Karcs, Football: Second Team Offense
Elliot Pavis, Football: Second Team Offense
Axel Lara, Football: Second Team Defense
Jack Ehlerman, Football: Second Team Defense
Elliot Pavis, Football: Second Team Defense
Danny Jenkins, Football: Second Team Defense
Joe Lubenow, Football: Second Team Defense
Luke Marshall, Football: Honorable Mention Offense
Axel Lara, Football: Honorable Mention Offense
Christian Son, Football: Honorable Mention Defense
Darien Mendoza, Football: Honorable Mention Defense
Chloe Jeanmonod, Golf: First Team
Kara Kneasfsey, Golf: Second Team
Jackie Warner, Golf: Honorable Mention
Olivia Van Dien, Tennis: First Team Doubles
Genevieve Durham, Tennis: Second Team Singles  
Katie Bulger, Tennis: Second Team Singles 
Lucy Stiff, Tennis: Second Team Doubles 
Grace Cameron, Tennis: Second Team Doubles 
Tenaya Tremp, Tennis: Second Team Doubles
Olivia Smith, Volleyball: First Team
Tate Martinelli, Volleyball: Honorable Mention
Abigail Moll, Water Polo: First Team
Connor Stauffer, Water Polo: First Team
Max Pollack, Water Polo: First Team
Willem Palmer, Water Polo: Second Team
Nikita Valajev, Water Polo: Second Team
Sofia Hamner, Water Polo: Second Team
Maja Layden, Water Polo: Honorable Mention
Avery Emison, Water Polo: Honorable Mention

WINTER 2020

Tyler Reed, Basketball: Second Team
Dylan Reed, Basketball: Honorable Mention
Olivia Ali, Basketball: Honorable Mention
Sammy Wahab, Soccer: First Team 
Lessther Maldonado, Soccer: First Team 
Thalia Greenberg, Soccer: First Team
Grace Gustafson, Soccer: First Team
Jordan Cushner, Soccer: First Team
Peyton Hildebrand, Soccer: First Team
Sydney Boyd, Soccer: Second Team
Ellie Flad, Soccer: Second Team
Otto Ryerson, Soccer: Second Team
Kirstin Whetstone, Soccer: Second Team
Ben Southern, Soccer: Second Team
Elliot Pavis, Soccer: Second Team
Salam Wahab, Soccer: Honorable Mention
Carina Kelly, Soccer: Honorable Mention
Ayman Hayat, Wrestling: First Team
Liam Armistead, Wrestling: First Team
George Kozyra, Wrestling: First Team
Nico Vera-Buoncristiani, Wrestling: Second Team
Simon Bruinsma, Wrestling: Second Team
Finn Shalhoup, Wrestling: Honorable Mention
Nick Lyons, Wrestling: Honorable Mention

Tamalpais Athletics

415-380-3532

700 Miller Ave. Mill Valley, CA 94941

 

 

 

Job Opportunities

  • Twitter
  • Facebook
  • Instagram
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now